Aktualności

IV Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne

Trwają IV Rzeszowskie Dni Hepato-Gastroenterologiczne. Organizatorami wydarzenia, na którym gromadzą się specjaliści z Polski, a w tym roku także z Ukrainy są: Klinika Gastroenterologii i Hepatologii z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

 Komitetowi naukowemu przewodniczy Prof. Krzysztof Gutkowski z Klinicznego Szpitala nr 1 w Rzeszowie. Honorowym patronatem Dni Hepato-Gastroenterologiczne objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Miasto Rzeszów oraz Uniwersytet Rzeszowski. Doroczne spotkanie odbywa się w Filharmonii Podkarpackiej. W imieniu Marszałka Władysława Ortyla, podczas otwarcia, głos zabrał Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa odpowiedzialny za służbę zdrowia.

- To już czwarty raz kiedy możemy gościć na naszej podkarpackiej ziemi tak znakomitych specjalistów reprezentujących niezwykle ważną specjalizację. Rzeszów w końcu ma na Uniwersytecie wydział lekarski, którego studenci mogą się od Państwa wiele nauczyć. Cieszę się, że to właśnie tu, w Rzeszowie odbywają się tak istotne inicjatywy w zakresie medycyny. Życzę owocnych spotkań. Podkarpackie jest piękne i niezwykle atrakcyjne turystycznie, ale to również miejsce innowacji i nowych technologii – podsumował Stanisław Kruczek.

Zapraszamy na fotorelację dostępną na portalu podkarpackie.pl