Aktualności

Ratownicy medyczni w nowych karetkach u marszałka

Nowoczesne, dobrze wyposażone, w pełni przygotowane do ratowania ludzi – takimi karetkami, kupionymi zaledwie wczoraj, przyjechali do urzędu marszałkowskiego ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Spotkał się z nimi marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek.

Przyjechaliśmy pokazać, jakim sprzętem dysponujemy, bo mamy nowe, naprawdę dobrze wyposażone karetki – mówił Andrzej Kwiatkowski - dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – Ale chcieliśmy też poinformować o sytuacji w naszej placówce medycznej jeżeli chodzi o rozmowy z dyspozytorami, ratownikami, pielęgniarkami i pracownikami administracji dotyczące wzrostu wynagrodzenia. Nam udało się dojść do porozumienia w spokojnych, pokojowych rozmowach i od 1 października wzrasta wynagrodzenie pensji zasadniczej wszystkich grup zawodowych w pogotowiu.

Ratownicy medyczni otrzymali 400 zł podwyżki do pensji zasadniczej, a pozostali pracownicy czyli m.in. pielęgniarki, pracownicy administracji, technicy RTG, salowe, obsługa techniczna, kierowcy 300 zł podwyżki.

O sytuacji w pogotowiu, sprzęcie, jakim dysponują ratownicy, ich potrzebach rozmawiali z pracownikami pogotowia marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek, który obejrzał wraz z dyrektorem nowe karetki zaparkowane przed urzędem. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o pięć nowych wozów – 3 ambulanse do ratownictwa i dwie karetki transportowe. Ich zakup kosztował ok. 1 mln 700 tys. zł.

Dobre zmiany w służbie zdrowia następują cały czas. Zaczyna się krystalizować forma działalności ratownictwa medycznego. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości państwa służba będzie w zarządzaniu centralnym, żebyście byli traktowani tak jak policja czy straż pożarna  – mówił w rozmowie z pracownikami pogotowia członek zarządu Stanisław Kruczek.

Po zaprezentowaniu sprzętu goście z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego spotkali się z marszałkiem Władysławem Ortylem. Tematem rozmów była sytuacja w ratownictwie medycznym.

Cieszę się, że w pogotowiu udało się dojść do porozumienia w sprawie podwyżek płac dla pracowników, a zwłaszcza, że odbyło się to w atmosferze spokoju, zrozumienia i merytorycznej debaty – mówił podczas spotkania z załogą pogotowia marszałek Ortyl.

Marszałek podkreślił, że zadania ratowników i pielęgniarek z pogotowia ratunkowego są bardzo wymagające i odpowiedzialne:

Jesteście państwo na pierwszej linii. Od waszej postawy bardzo wiele zależy – mówił W. Ortyl, dziękując ratownikom za ich trudną pracę.

 

Zapraszamy na fotorelację dostępną na portalu podkarpackie.pl