Aktualności

Rzeszowskie pogotowie stawia na nowoczesność

Nowy aparat rentgenowski działa już w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Rzeszowie. Dziś, oficjalnie oddano do użytku nowoczesny sprzęt. W uroczystości udział wzięli członek zarządu Stanisław Kruczek i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Podczas przekazania obecni byli również: Krystyna Wróblewska - poseł na Sejm RP, Ewa Draus - radna sejmiku i przewodnicząca Komisji Regionalnego Programu Operacyjnego oraz przedstawiciele samorządu wojewódzkiego i miejskiego, a także członkowie rady społecznej przy pogotowiu.

- Zależało nam, aby ambulatorium mogło funkcjonować, bo odciąża ono szpitalne oddziały ratunkowe i to właśnie tutaj można dokonać szybkiej diagnozy bez konieczności wizyty w szpitalu – powiedział podczas przekazania aparatu Stanisław Kruczek, który nie krył radości z faktu zakupu nowoczesnego urządzenia.

Przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś zwrócił z kolei uwagę, że w końcu sprzęt dorówna jakości pracy personelu pogotowia:

- Ten wysokiej jakości sprzęt jest wreszcie dostosowany do wysokiej jakości i poziomu personelu, który w tej placówce pracuje – powiedział.

Nowy aparat zastąpi już stary i wysłużony, który nie nadawał się do pracy. Do tej pory pacjenci często byli zmuszeni do korzystania z RTG w sąsiednich placówkach. Inwestycja kosztowała 1 milion złotych. Samorząd Województwa ze swoich środków przekazał na zakup 600 tysięcy złotych, pozostała kwota to środki własne Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Zapraszamy na fotorelację dostępną na portalu podkarpackie.pl