Aktualności

3 mln zł dla szpitala MSWiA

Ministerstwo Zdrowia przekazało 3 mln zł na doposażenie szpitala MSWiA w Rzeszowie. Umowę podpisała dziś w stolicy Podkarpacia – wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Środki wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych w zakresie kardiologii.

W podpisaniu umowy uczestniczył wicemarszałek województwa Piotr Pilch. Obecna była także wicewojewoda Lucyna Podhalicz oraz parlamentarzyści zaangażowani w sprawy ochrony zdrowia: Krystyna Wróblewska, Kazimierz Gołojuch i Andrzej Szlachta.

W ramach inwestycji szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt. Zakupione zostaną: zestaw do krążenia pozaustrojowego, system elektro-anatomiczny, aparaty echokardiograficznego oraz moduł do rekonstrukcji anatomii jam serca.

Obecna w Rzeszowie wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko mówiła o środkach jakie ministerstwo przeznacza na poprawę infrastruktury szpitalnej.

- Realizowany w państwa szpitalu projekt zyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia w ramach wspierania szpitali o charakterze ponadregionalnym. Na tego typu działania przeznaczyliśmy w skali kraju ponad miliard złotych, z czego na wsparcie oddziałów kardiologicznych przeznaczyliśmy ponda 246 mln zł. Świadczy to jak ważnym obszarem dla ministra zdrowia jest obszar kardiologii – mówiła wiceminister.

https://podkarpackie.pl/index.php/zdrowie/7043-3-mln-dla-szpitala-mswia