Aktualności

Nowoczesne Centrum Powiadamiania Ratunkowego powstało w Rzeszowie

W Rzeszowie otwarto nowe Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju, całkowicie kompatybilny ze stale rozwijanym systemem powiadamiania ratunkowego. Uroczystego otwarcia dokonał szef MSWiA Joachim Brudziński. Towarzyszyła mu wojewoda Ewa Leniart oraz wicemarszałek Bogdan Romaniuk.

Nowy obiekt polepszy warunki pracy operatorów numerów alarmowych. Zapewni również pełną funkcjonalność systemu z planowaną do przejęcia obsługą pozostałych numerów alarmowych, tj. 997, 998, 999 oraz innych funkcjonalności jak e-call.

Budowa Centrum trwała cztery lata. Została sfinansowana z rezerwy celowej budżetu państwa. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 8 mln zł.

W obiekcie znajduje się sala na 19 stanowisk operatorskich z możliwością jej dalszej  rozbudowy do 40 stanowisk. Budynek został również dostosowany do pracy dla osób niepełnosprawnych. Aktualnie w rzeszowskim CPR  zatrudnionych jest 63 operatorów numerów alarmowych.

Obecny w stolicy Podkarpacia minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił operatorów numeru 112. Joachim Brudziński wręczył także medal “Młodego Bohatera” 12-letniemu Bartkowi, który wzywając pogotowie uratował życie starszej kobiecie.

Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i  promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły lub aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób.

źródło:
Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Zapraszamy na fotorelację dostępną na portalu podkarpackie.pl