Aktualności

Nowości w mieleckim szpitalu

Większy i zmodernizowany Oddział Chirurgii Naczyniowej, pracownia tomografii komputerowej i pracownia RTG to trzy nowości w mieleckim Szpitalu Specjalistycznym. Dziś odbyło się uroczyste oddanie tych inwestycji.

Wśród zaproszonych gości znalazł poseł Wojciech Buczak, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz członek zarządu województwa Stanisław Kruczek. Obecni byli również członkowie zarządu powiatu ze starostą na czele, a także Fryderyk Kapinos, który od wczoraj pełni obowiązki prezydenta Mielca. Samorząd miasta również dołożył się do wspomnianych inwestycji.


Starosta mielecki Zbigniew Tymuła oraz dyrektor szpitala Leszek Kwaśniewski podziękowania kierowali w kierunku wojewody. Wymiana sprzętu w pracowni tomografii komputerowej kosztowała blisko 2,5 miliona złotych, z czego 1,4 mln pochodzą z rezerwy budżetowej rządu. Od początku roku pacjenci badani są na nowoczesnym, 64-rzędowym tomografie, charakteryzującym się dłuższym przesuwem i większą wytrzymałością stołu w porównaniu do poprzedniego tomografu.  

Mielecki szpital pokazuje, że choć jest to powiatowa placówka, potrafi sprawnie działać, inwestować i znajduje się na trzecim poziomie referencyjności - chwaliła mielecką placówkę Ewa Leniart. 

W podobnym tonie wypowiadał się Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa.

To nie jedyne inwestycje, które szpital mielecki prowadzi. Przypomnę, że placówka jest beneficjentem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego i prace, które są z tego tytułu finansowane również trwają. Przeznaczyliśmy na szpitale zarówno wojewódzkie jak i powiatowe kwotę ponad 500 mln zł - dodał Stanisław  Kruczek. 

Oddział Chirurgii Naczyniowej zyskał dodatkowe pomieszczenia na parterze szpitalnego segmentu C, gdzie wcześniej mieściła się m.in. poradnia chirurgii naczyniowej oraz poradnia ortopedyczna. Dostosowanie tej części lecznicy do potrzeb oddziału, a także wykonanie gruntownych prac remontowych kosztowało 1 019 200,00 zł i zostało zrealizowane ze środków własnych powiatu. 
Zakończyły się również prace remontowe w pracowni RTG, w której pojawił się cyfrowy rentgen śródoperacyjny jest sprzętem o wartości blisko miliona złotych. Na zakup sprzętu złożyły się środki: samorządu powiatowego, samorządu miejskiego oraz szpitala.
 

Zapraszamy na fotorelację dostępną na portalu podkarpackie.pl