Aktualności

Nowy blok operacyjny w mieleckim szpitalu prawie gotowy

To kolejny przykład dobrze ulokowanych dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Wkrótce pierwsi pacjenci będą mogli być leczeni w nowych salach operacyjnych Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Właśnie zakończył się pierwszy etap prac przy budowie nowego bloku operacyjnego. Gotowe sale i jeszcze nieodpakowany sprzęt prezentowali dyrektor szpitala Leszek Kwaśniewski i starosta mielecki Zbigniew Tymuła. Cała inwestycja kosztuje ponad 14 milionów złotych z czego blisko 10 mln to dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Mielecka placówka nie jest jedyną jaka skorzystała z tego programu. Łącznie z unijnych środków na inwestycje w szpitalach powiatowych i wojewódzkich przeznaczono ponad pół miliarda złotych. Dziękując za wsparcie starosta mielecki, trochę żartobliwie, przekazał marszałkowi fakturę do opłacenia w ramach dofinansowania z RPO

Takie wydatki zawsze cieszą. Inwestujemy w całą podkarpacką służbę zdrowia i każda wydatkowana złotówka jest dla nas ważna, bo jako instytucja jest rozliczani z wydatkowania pieniędzy. Jesteśmy w tym rankingu i chcemy tę tendecję utrzymać, aby zyskać rezerwę wykonania. Na inwestycję w słuzbę zdrowia przeznaczyliśmy sporo w RPO bo prawie 540 milionów złotych - powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

Zapraszamy na fotorelację dostępną na portalu podkarpackie.pl