Aktualności

Ratownicy LPR wylądują w Stalowej Woli

Na dachu Powiatowego Szpitala w Stalowej Woli wylądują śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To pierwsze lądowisko tego typu zlokalizowane na Podkarpaciu. W uroczystym otwarciu wartej niemal 6 mln zł inwestycji, wziął udział m.in. Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, Marek Tombarkiewicz - podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Władze podkarpackiego samorządu reprezentował Piotr Pilch – członek zarządu województwa.

Minister Jerzy Kwieciński podkreślił w Stalowej Woli, że każda inwestycja w infrastrukturę szpitalną poprawia bezpieczeństwo i jakość życia Polaków. 

Ogromnie cieszy mnie to, że powstało tu lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, bo to przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców. Takie lotniska powinny być dzisiaj przy każdym szpitalu. (…) Jako Ministra Inwestycji i Rozwoju cieszą mnie wszystkie inwestycje, bo dzięki nim poprawia się jakość życia Polaków, a dodatkowo napędzają one naszą gospodarkę. A już idealnie jest, gdy takie duże przedsięwzięcia realizują polscy wykonawcy, jak było właśnie w tym przypadku - powiedział minister Kwieciński.

Z ministrem zgodził się członek zarządu regionu Piotr Pilch, podkreślając rangę inwestycji w służbę zdrowia.

Nie ma nic cenniejszego niż życie ludzkie, dlatego trzeba dokładać wszelkich starań, aby stale unowocześniać infrastrukturę medyczną na potrzeby mieszkańców Podkarpacia. Dla Samorządu Województwa inwestycje w służbę zdrowia są priorytetem, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej doposażyć infrastrukturę medyczną - dodał Członek Zarządu WP Piotr Pilch.

Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 5,95 miliona złotych, z czego 3,4 miliona złotych stanowi dofinansowanie ze Skarbu Państwa, natomiast pozostała kwota została sfinansowana przez Powiat Stalowowolski. 

Nowo powstałe lądowisko zlokalizowane jest nad Pawilonem Diagnostyczno-Zabiegowym szpitala. Wyposażone jest w oświetlenie, które umożliwia lądowanie śmigłowców o każdej porze dnia i roku. Płytę lądowiska osadzono na 4 metrowych filarach umiejscowionych na dachu budynku. Jej nawierzchnia jest betonowa, oparta na konstrukcji stalowej.

Zapraszamy na fotorelację dostępną na portalu podkarpackie.pl