Aktualności

Rosną mury szpitala przy ulicy Chopina

Rozbudowa Kliniki Hematologii oraz Kliniki Nefrologii ze Stacją Dializ Klinicznego to przedsięwzięcie realizowane przez Szpital Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie. W poniedziałek marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek osobiście sprowadzali, jak przebiega realizacja kontraktu wartego 42 miliony złotych.

Budowa nowego budynku czterokondygnacyjnego z podpiwniczeniem z przeznaczeniem dla Klinicznego Oddziału Hematologii z Przychodnią i Klinicznego Oddziału Nefrologii z Przychodnią , Banku Komórek Krwiotwórczych zgodnie z umową miała zakończyć się w czerwcu 2020 r. Prace przebiegają bardzo sprawnie i są duże szanse, że zakończą się w 2019 r.

Marszałek Władysław Ortyl wyraził zadowolenia z tempa realizacji prac.

– Bez wątpienia jest to inwestycja, która w dużym stopniu poprawi warunki leczenia pacjentów i komfort pracy personelu medycznego. W przypadku Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 wiedziemy jeszcze wiele potrzeb i jako Zarząd Województwa będziemy wspierać działania związane z dalszym rozwojem szpitala – mówił marszałek.

Na parterze przewidziano m.in. poradnie, poczekalnie, rejestracje , stacje dializ , pokój oczekiwań i wypoczynku. Na pierwszym piętrze będzie funkcjonował Oddział Nefrologii, gdzie pokoje pacjentów będą miały własne węzły sanitarne. Na tej kondygnacji znajdzie się także miejsce na gabinet zabiegowy , pomieszczenia personelu medycznego i pomocniczego. Na drugim piętrze przewidziano m.in. salę IOM , gabinety zabiegowe oraz pomieszczenie odpoczynku pacjentów tzw. ogród zimowy

III piętro będzie wykorzystane do celów medycznych oraz administracyjnych, stąd przewidziana w projekcie sala konferencyjna i pokój szkoleń. Na samej górze czyli czwartym piętrze powstanie m.in. bank komórek krwiotwórczych oraz pomieszczenia techniczne.

Ciekawym rozwiązaniem będzie elewacja budynku, która od strony południowo-wschodniej i południowo-zachodniej będzie wyposażona w system ogniw fotowoltaicznych dobrze komponujących się z pozostałą częścią obiektu.

- To co widzimy przy ulicy Chopina to efekt dobrze wydanych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Te pieniądze w połączeniu ze środkami samorządu wojewódzkiego i powiatowych spowodowały, że na Podkarpaciu są realizowane lub wkrótce się zaczną inwestycje o łącznej wartości 500 mln zł – zaznacza członek zarządu Stanisław Kruczek.

 

Zapraszamy na fotorelację dostępną na portalu podkarpackie.pl